Ukrayna’da korkunç görüntüler! Rus askerleri, silahsız ve yaşlı sivilleri sırtından vurarak öldürdü

Ukrayna'da korkunç görüntüler! Rus askerleri, silahsız ve yaşlı sivilleri sırtından vurarak öldürdü

24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik başlattığı işgal devam ederken, Rus askerlerinin sivillere uyguladığı şiddet ortaya çıktı. ABD merkezli medya kuruluşu CNN, silahsız iki sivilin Ukrayna’nın başkenti Kiev’de öldürüldüğü görüntüleri yayınladı.

AĞIR SİLAHLARINI ALARAK SİVİLLERİ ARKADAN VURDULAR

Güvenlik kamerası görüntülerinde iki Rus askerle konuşan Ukraynalı siviller daha sonra yollarına devam ederken bir anda Rus askerler ağır silahlarını alarak sivilleri arkadan vurdu. Silahların ateşlenmesiyle birlikte yere düşen iki kişinin kimlikleri de ortaya çıktı.

ÖLEN KİŞİLERDEN BİRİ OTOMOBİL GALERİSİ SAHİBİ

Öldürülenlerden birinin Rus askerleri tarafından yağmalanan bir otomobil galerisi sahibi olduğu belirtilirken ailesi isminin açıklanmasını istemedi. Öldürülen diğer kişinin ise 68 yaşındaki Leonid Oleksiyoviç Plyats olduğu ve onun da galeride güvenlik görevlisi olarak çalıştığı kaydedildi.

SAVAŞ SUÇU DOSYASINA EKLENDİ

İki adamın da olay yerinde yaşamını yitirdiği belirtilirken, Ukrayna savcılığı bu görüntüleri Rusya’nın savaş suçu dosyasına eklediğini ve soruşturma başlatıldığını aktardı.

“BABAM BİR SİVİLDİ VE BARIŞ YANLISIYDI”

Plyats’ın kızı Yulia, “Babamın öldüğü videoyu görmeye dayanamıyorum. Fakat bu görüntüleri saklayacağım ve işgalcilerin ne kadar vahşi olduğunu çocuklarıma göstereceğim. Babam bir sivildi ve silah taşımayan bir barış yanlısıydı” ifadesini kullandı.

sizlere gundemhaberim.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.