Rusya, Ukrayna’da bulunan AVM’ye füze saldırısı düzenledi! Türkiye çağrıda bulundu

Rusya, Ukrayna'da bulunan AVM'ye füze saldırısı düzenledi! Türkiye çağrıda bulundu

Rus ordusu Ukrayna’nın Kremençuk şehrinde bir alışveriş merkezini füzeyle vurdu. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski, saldırı anında içeride binden fazla sivilin olduğunu söyledi. İlk belirlemelere göre saldırıda en az 10 kişi öldü, 40 kişi ise yaralandı.

BAKANLIK’TAN SAVAŞI DURDURUN ÇAĞRISI

Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna’nın Kremençuk kentindeki bir alışveriş merkezinin Rus güçlerince vurulmasına ilişkin “Bu yıkıcı savaşın bir an önce durdurulması ve diplomatik çözüme öncelik verilmesi çağrımızı kuvvetle yineliyoruz.” açıklamasını yaptı.

“SAVAŞIN ACIMASIZLIĞINI BİR KEZ DAHA GÖZLER ÖNÜNE SERDİ”

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Kremençuk’ta yer alan bir alışveriş merkezinin gün içinde çok sayıda sivilin bulunduğu sırada füzelerle vurulması, olayda hayatını kaybedenlerin ve yaralananların olmasının büyük bir üzüntüyle öğrenildiği belirtildi. Açıklamada, son günlerde Ukrayna’nın başkenti Kiev dahil çeşitli şehirlerdeki sivil yerleşim yerlerinin de hedef alındığı bu tür saldırıların ülkedeki savaşın acımasızlığını bir kere daha gözler önüne serdiği ve kalıcı barışa duyulan acil ihtiyacı ortaya koyduğu vurgulandı.

sizlere gundemhaberim.net farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.